Úkol č. 18: Novinky

Protože v sobotu se peče cukroví nejlíp (nebo si to aspoň myslím), dostanete dnes za úkol upéct nebo vyrobit úplně nový druh cukroví.

Tenhle úkol můžete využít k tomu, abyste konečně vyzkoušeli recept, který jste dostali před dvěma roky od kolegyně v práci nebo který si zakládáte po babičce, ale neměli jste zatím pořádnou motivaci ho vyzkoušet. Případně si vyzkoušejte něco úplně nového, co přišlo s dobou.

Náměty z Apetitu:

Protože tento úkol dá dost práce, můžete za něj vyhrát krásnou zimní odměnu z edice kuchařek časopisu Apetit. Stačí během dneška fotku z pečení zveřejnit na sociálních sítích a opatřit označením Apetitu (pro Instagram je to @apetitonline a hashtagy #casopisapetit a #adventnívyzva2018, pro Facebook stránka Apetit).

Apetit Zima kuchařka

A taky nezapomeňte, že zítra je stříbrná neděle a že tedy už dnes večer můžete zapálit třetí svíčku na adventním věnci.

Share Button

17 komentáře

 1. Markéta K.

  15.12.2018 at 0:06

  Na zítra mám v plánu citronova kolečka, tak mi to jde hezky do rány:-) slyšela jsem na ně jen samou chválu,tak snad budou stát opravdu za to..

  • Marcela flair

   15.12.2018 at 0:21

   Dobře, tak já je tedy taky zkusím ;-). Jestli nenatrefím ještě na něco jiného… Tak si budeme držet pěsti. M.

  • Markéto a Marcelko.
   Prozradíte mi prosím, kde seženete (nebo jste už koupily) lyofilizované (mrazem sušené) maliny ? Pokukuji po nich již delší čas v obchodech a zatím jsem na ně nenatrefila. Díky. Líba

  • Dobrý den Libuško,

   jí mrazem sušené ovoce kupuji přes net a nebo mají u nás ve zdravé výživě…Viděla jsem i v Dmku v tom jejich potravinovém koutku.

   Hezký den.

   Soňa

  • Simča S.

   15.12.2018 at 8:51

   Citronové jsem dělala vloni poprvé, jen jsem na ně nedávala maliny, ale kreslila čokoládovou polevou vločky. A krém jsem dávala ochucený citronovým gelem. Bylo to vynikající!
   Jdu hledat, co že to budu zkoušet (jeden nový druh už jsem dělala, ale to se asi počítat nebude ;-) .

  • Markéta K.

   15.12.2018 at 13:51

   Libuško, já využiji mrazem sušené ovoce od MixIt. Dělají určitě i samostatné maliny, já mám směs – tak to nakombinuji :-)

  • Markéto a Soňo, moc děkuji za informaci.
   Doufám, že budu mít štěstí a seženu je do Vánoc.
   Hezký den. Líba

  • Marcela flair

   15.12.2018 at 23:39

   Markéto, díky za impuls, mám hotovo a kolečka putují do lednice.
   Libuško, kupovala jsem přes internet, jak už tu bylo zmíněno. Klidně pošlu odkaz.
   Klidnou dobrou noc. M.

  • Markéta K.

   16.12.2018 at 0:07

   Marcelo, také máte co dělat abyste je hned nesnědla? :-D Zatím je mám v lednici na plechu, ale musím je dát do uzavíratelné nádoby co nejdřív, protože s každým otevřením lednice ochutnávám a bojím se, abych jich aspoň pár mohla za týden odvézt k rodičům na ochutnání :-D Příští rok mají pevné místo v soupisu cukroví :)

 2. Já mám chuť vyzkoušet ty Medovníčky, hmmm aby to nedopadlo jako stím karamelem…Ale to snad už ne :) A ted ještě koukám na Madlenky…No,tak uvodíme ráno.

 3. Dobré ráno.
  Objevila jsem na netu -Pinteres – nový druh nepečeného cukroví, který chci rozhodně vyzkoušet. Melounky. Vypadají nádherně a dle použitých surovin budou i dobré. Ale bude to dost piplačka.
  Tři druhy těsta – mléčné červené, bílé a piškotové zelené. Malé kuličky červené hmoty vychladit v mrazáku, obalit bílou, znovu vychladit, oblit zelenou slupkou, zase vychladit. Nakrájet každou kuličku na 8 dílků a klínky ozdobit čokoládou jako mini zrníčka melounu na řezu.
  Podle receptu jich z toho na konci bude skoro stovka. Paní ale neuvádí čas, který to zabere. Raději. Ha ha ha.
  Výzva je výzva a toto bude má novinka. Tak krásný den všem.
  S láskou Líba

  • Simča S.

   15.12.2018 at 8:53

   Ty melounky jsem viděla také, ale předpokládaná pracnost mne odradila. Jsem moc zvědavá, kolik času to vezme…

 4. Tak jdeme do něčeho nového,budou to ty košíčky s karamelvým krémem,už se těším.Dneska je trochu pohoda,ještě odpoledne se nahlásila kamarádka,ale užijeme si to Jitka a děda

 5. Ahoj Flo, prosím Tě, počítá se jako novinka i nepečené cukroví. Máme doma v ledničce višně z naší první višňovky a chceme je zpracovat jako nepečené kuličky, které jsem ještě s višněmi nedělala. Díky. V.

  • Veroniko, určitě se to počítá. V zadání nahoře je:
   …úkol upéct nebo vyrobit úplně nový druh cukroví.
   Také jsem dělala nepečené. Líba

  • Jak správně píše Libuška, počítá :-)

  • Díky oběma ;-) Toho dodatku „vyrobit úplně nové cukroví“ jsem si nějak nevšimla a to jsem četla zadání třikrát. Asi jsem přetažená :-D

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2024 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑