Adventní úkol č. 17: Zdravé cukroví

Nepropadejte panice.

Dnes vůbec nemusíte péct, i když vám to možná tak ze zadání úkolu připadá. Úkoly s cukrovím jsou v této výzvě téměř vyčerpané, tento je jeden z posledních. Ráda bych, abyste se dnes poohlédli po nějaké zdravější variantě cukroví a přivedli ji na svět. Vzhledem ke stávajícím trendům se nabízí především raw cukroví ze sušeného ovoce a ořechů.

Pořiďte nebo přiveďte na svět jeden druh zdravého cukroví.

Nezáleží na tom, co to bude, pokud to splní vaše představy o zdravějším cukroví. Ani neříkám, že pro splění úkolu budete potřebovat vaši kuchyni, klidně se vydejte někam na návštěvu nebo na nákup.

Chybí vám zdravé nápady? Tady jich pořád ještě pár je:

Mimochodem dnes mají svátek všechny Lucie. Takže pokud si doma pořádně zametete, vymetete všechny pavučiny a utřete prach, k dokonalému kouzlu Vánoc a dobrého pocitu v oblasti srdce už vám toho zas tak moc chybět nebude.

Co můžete dnes vyhrát?

Zdravé cukroví je hravé stejně jako cukroví běžné, a tak by se do vaší kuchyně třeba mohla hodit tato forma na minikošíčky, kterou výherci věnuje KitchenAid.

Hraje se na Facebooku a podmínkou pro zařazení do dnešní soutěže je zalinkování stránky KitchenAid Česká a Slovenská republika ve vašem soutěžním příspěvku.

denni_ukol_minikolacky

Share Button

19 komentáře

 1. Marcela flair

  13.12.2016 at 0:10

  Paráda, další motivace v podobě krásného nádobí od KA. Teď už na to moc nevidím, ale ráno projdu všechny tipy na zdravé mlsání. Snad budu mít na něco z toho doma ingredience ;-). Přeji všem Luciím vše nej a na pavučiny si posvítím o něco více než jindy – mám pocit, že letos jsou pavouci a jejich výtvory snad všude! Pohodové úterý všem! M

 2. Subterranean

  13.12.2016 at 2:17

  Co je, prosím, zdravého na špaldě? I když je asi daleko „zdravější“ než „klasická“ pšenice, která se dnes běžně používá, tak stále je to její poddruh a zdravého na ní není nic.

 3. Subterranean

  13.12.2016 at 2:22

  A co je, prosím, podle Vás zdravého na „zdravých“ košíccích z KitchenAid, když obsahují hladkou (čtěte pšenišnou) mouku a čokoládu, která obsahuje cukr? Cukr je jedna z nejméně zdravých potravin na světě. Jenom se to o tom mlčí, protože firmy produkující sladkosti si nepřejí, aby se to vědělo.
  To je jako kdybyste kuřákům nabízela cigarety s filtrem, protože cigarety s filtrem jsou podle Vás „zdravější“.

  • Flo nahoře píše, že nezáleží na tom, co to bude, pokud to splní vaše představy o zdravém cukroví. A ty máme každý jiné. Peace!

 4. Klikla jsem na ty „zdravé košíčky“ z blogu Kitchen Aid. Nijak extra zdravé mi teda nepřipadají:-) Asi se pustím do nějakých sušenek s ovesnými vločkami a sušeným ovocem. Ale do Vánoc určitě nevydrží.

 5. HMMM, letím do školy, tak budu promýšlet do čeho se po návratu pustím. Krásný den všem.

 6. Jsem fakt ráda, že úkoly s cukrovím už pomalu končí, k poslednímu pečení jsme si musely otevřít kyselé okurky, abychom ten cukr aspoň trochu zneutralizovaly.

  • ..já dnes sjela kolečko tlačenky a půl flašky beraních rohů..:)

 7. Hana Enuica

  13.12.2016 at 12:09

  Díky téhle výzvě vyzkoušen další druh cukroví – kuličky z arašídového másla. Musím říct, že ta směs je famózní, mňam :D https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1291512777557352&set=a.574220782619892.1073741826.100000959254601&type=3&theater

  • Mohla bych poprosit o recept? Děkuji

  • To zní dobře. Původně jsem chtěla tenhle úkol vynechat, ale vypadá to, že ho půjdu ještě rychle splnit. Díky za recept.

 8. A já zpracovala mandlovou drť zbylou po přípravě mandlového mléka už včera! Hmm, tak vymyslím něco nového – dopoledne jsem si namíchala směs chai podle nejnovějšího Apetitu, přidám k tomu ořechy, švestky, datle, obalím v kakau a bude další „cukroví“ bez cukru. 8-) Krásný den všem! :-)

 9. Marcela J.

  13.12.2016 at 17:57

  Tak jsem si vymyslela cukroví ze surovin, co mám doma.
  Rozmixovala jsem ovesné vločky společně s rozinkami a s trochou másla zpracovala těsto. Těsto jsem nechala 2 hodinky odležet v lednici a pak jsem z něj ukoulela kuličky. Kuličky jsem obalila v kokosu a je to moc dobré ;-)

 10. Ahoj, já nakonec kvůli časové tísni rozmixovala sušené meruňky s javorovým sirupem a troškou pomerančové šťávy a vytvořila z nich kuličky, které jsem obalila v mletých pistáciích. Vypadá to hezky a rodina je nadšená :-)
  A já taky…už jsem moc péct ani přidávat další cukroví nechtěla, ale je tohle opravdu fajn…
  A denní výhra od Kitchen Aid je snová… vlastním plech na pečení a jsem s ním moc spokojená, opravdu jsou jejich výrobky skvělé…

 11. my s dcerou vyrobily želatinové agarové kostotky. Dělaly jsme je pokusně už v létě a měli úspěch

 12. tak mě zaujaly tartaletky z vebu kitchen aid, tak jsem se do nich pustila….těsto jsem akorát udělala bez kakaa, máme radši svétlé, přidala jsem více mandlí a nezalévala jsem čokoládou celé ale udělala jsem náplň z vlašských ořechů zakápnutách troškou rumu a počokoládovala jen zvrchu=) a je to lahoda=)

 13. Heuréka… už nám zase jde internet. Konečně.
  Takže nejprve malé vysvětlení : 17. úkol splněn a výsledky mého snažení byly na FC a Instagramu zveřejněny včas. Pak spadl net a mě se nepodařilo odeslat zde svůj komentář. Pokoušela jsem se několikrát. Odbíhala jsem od toho hlídat troubu.. prostě lapálie.
  Ještě že nám Flo dala možnost žolíků. Zdá se, že tady ho asi budu potřebovat. Nebo né ? Co na to říkáš milá Flo ???
  A teď tedy další pokus na zveřejnění původního textu.

  Dobrý večer. Zdá se, že už všichni máte splněno. Nevadí, měla jsem jiné povinnosti a k výrobě zdravého cukroví (bez cukru… je to ještě název cukroví ? ) jsem se dostala až hodně pozdě večer.
  Dnes se soutěží o formu na mini košíčky od KitchenAid Česká a Slovenská republika. Na jejich stránkách jsem hledala inspiraci a našla zajímavý recept. Podle něj jsem udělala dvě varianty těsta. Podrobnější info později.

  Takže zaprvé vám představuji nepečené (vařené) hruškovo datlové kuličky obalené v nasucho opražených a rozemletých ovesných vločkách.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=349687115390854&set=pcb.349688815390684&type=3&theater

  https://www.instagram.com/p/BN-UYRrgyru/?taken-by=libusepisek3380

  A za druhé tyto zdravé košíčky z blogu KitchenAid.
  Vybrala jsem si je záměrně. Čtu totiž naprosto všechny komentáře u výzvy a všech článků od Flo (často i několikrát – s velkým časovým odstupem ) Za tu dobu, co jsem objevila a osobně poznala Florentýnu, je to již poctivě vypěstovaná úchylka – či v pokročilejším stádiu diagnoza magor – ne MGR. Rozuměj – u mě !!! Florentýna je naprosto v pořádku. Prostě mě to baví a některé komentáře moc nechápu. Takže viz. výše komentář od Subterranean 13.12.2016 AT 2:22

  Přečetla jsem si ho a šla vyhledat recept na košíčky – Tartaletky.
  Těsto jsem udělala jedno přesně podle receptu a druhé ve zdravé variantě. Hladkou pšeničnou mouku – nahradila rýžová a celozrná mouka, cukr – krystalická fruktoza (takže ho mohou i diabetici) a místo kakaa jsem použila karob- //Karobový prášek je získáván z plodů stálezelené dřeviny Ceratonia Siliqua rostoucí ve Středomoří a je znám jako svatojánský chléb (podle pověsti se traduje, že tuto potravinu s oblibou jedl svatý Jan) a také jako rohovník. Jeho kvality si byli vědomi už ve starověkém Řecku a Egyptě, kde tvořil běžnou součást jídelníčku.// Aby to bylo opravdu zdravé, tak palmový olej nahradil olej lněný. Z toho důvodu musím snížit teplotu při pečení a více troubu hlídat. Ale věřím, že to na výsledku bude znát.

  Přikládám foto zatím neupečeného těsta… poznáte rozdíl???
  V silikonové formě je zdravá verze, na talíři originál. Uvidím, jaký rozdíl bude po upečení. V chuti syrového těsta je málo patrný.

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=349687005390865&set=pcb.349688815390684&type=3&theater

  https://www.instagram.com/p/BN-VTzbgIuR/?taken-by=libusepisek3380

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑