16. úkol: Vyhlídka

Ze všech vyhlídkových restaurací na vysokém kopci u mě vede ta na Ještědu.

Naštěstí kolem ní zrovna vede prázdninová cesta, takže si můžeme všichni užít jídlo s výhledem. Pěkně podle zadání dnešního úkolu:

Vyberte si nějaký pěkný kopec s výhledem, vydejte se na něj a dejte si na jeho vrcholku svačinu.

Přinesenou nebo zakoupenou ve výletní restauraci, je to jedno. Počítá se jak tatranka, tak řízek a hranolky. Počítají se kopce ve městě i v přírodě. Nepočítá se samotné pití. Rozhledna není pro splnění úkolu nutná.

Abych to shrnula, klíčový pro dnešní úkol je kombinace jídla a výhledu. Je neděle, to se k ní báječně hodí.

Inspirace na výletní svačinky z Apetitu:

Share Button

14 komentáře

 1. Tedy, úkol do nížiny, v níž žijeme, jako dělaný :-D. Ale jeden menší kopec tu máme, tak si uděláme výlet, když počasí dovolí :-).

 2. Florentynko, ted jsem zjistila, ze jednu z fotek (ukol Kachny) jsem omylem sdilela na strance diskusniho fora KPD. Tak jsem dala sdilet ji na svem FB, ale datum je u ni dnesni (ale datum vlozeni fotky je spravne). Tak ted nevim, je to v souladu s pravidly nebo mam tento ukol – a vse po nem plnit znova?
  https://m.facebook.com/photo.php?fbid=338234266611394&id=100012744693116&set=gm.10155425181159098&source=48&ref=bookmarks

  • Karolína

   16.7.2017 at 10:15

   Jestli je diskusní fórum KPD veřejně přístupné, tak by to platit mělo.
   Jestli je uzavřené a přístupné jen členům, tak to neplatí. Tak jsem já pochopila Pravidla, můj výklad ale není směroplatný, jak by řekla Máňa.

  • Klárko, já jsem v té skupině taky, takže nemůžu říct, zda je odkaz, který jsi tu dala, viditelný i pro nečleny. Já fotku jako člen vidím. Zkus se zeptat někoho, kdo členem skupiny není, zda tvou fotku vidí.

   Pokud nevidí, tak fotka opravdu není v souladu s pravidly. Bohužel.

  • Hlásím, že přes manželův facebookový účet (a ten členem rozhodně není) odkaz zobrazit šel, takže to viditelné je ;-).

  • Jani, jste zlata, moc dekuji. :-) Florentynko, takze ji tim mohu pokladat za „v souladu s pravidly“?

 3. Ještěd mám každý den ve výhledu cestou do práce, Smrk mám kousek od domu, takže jen co dohoním resty, jeden z nich to bude ;o)

 4. Len pre istotu – kopec bez rozhľadne sa počíta. Počíta sa aj rozhľadňa (veža) bez kopca (napr. Michalská, alebo kostolná veža)?

 5. Předpokládám správně, že výhled z balkonu rodinného domu, kde si pod slunečníkem dáme odpolední svačinu, se počítat nebude?
  Tady v okolí žádný použitelný kopec nemáme, posedy jsou taky daleko a s osmiměsíčním břichem v ohlášených vedrech se mi asi nebude chtít riskovat výlet. Ale hrozně ráda bych výzvu dokončila…

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2022 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑