15. postní den

Dnes je pátek.

V pátek má být půst nejpřísnější. Vaše jídlo mělo být velmi střídmé a skromné.

Odříkání zkouší vaši pevnou vůli, dělá vás silnějšími, ale za chvíli pomine – nejpozději s koncem půstu. Vzpomeňte si ale na ty, kterým je teď hůř než vám a kteří se ze své situace jen tak nedostanou. Dost možná se z ní bez pomoci druhých nedostanou vůbec.

Vyberte si ze svého plánu jeden ze způsobů, jak pomoci druhým. Páteční kartičky mají světle růžovou barvu.


Podmínka pro soutěžní příspěvky:

Stačí, když vyfotíte jen okolnosti vaší pomoci. Do popisu fotky nezapomeňte přidat svůj příběh, komu jste dnes pomohli a proč.

26. února roku 1972 přistála na Zemi sonda Luna, která se vrátila z Měsíce a přinesla vzorek půdy. To je výborná záminka k tomu, abyste na svou dnešní soutěžní fotku přidali Měsíc v jakékoli fázi a jakékoli podobě. Nikoli kalendářní měsíc.


Můj dnešní tip:

Darujte kytku. Jen tak. Počítá se i bylinka.

Share Button

2 komentáře

 1. Kateřina Kašová

  26.2.2016 at 16:34

  :-) teda Jani, těmi dodatkovými úkoly mi dáváš, jdu shánět měsíc :-)

 2. Ahoj… zdravím všechny zúčastněné a hlavně Tebe milá Flo.
  Přeji příjemné poleženíčko s novou kámoškou a spoustou nezbytných doplňků na dosah… jako jsou krabice kapesníků, hrnky s horkým čajem a nebo silným vývarem a spousta přírodních vitamínů. Výborným společníkem bývá dobrá kniha a ticho… Ostatně to prý léčí. Tak pozor na to… přiměřeně dávkovat.
  Podle toho, co jsi psala ve svém včerejším článku se mi zdá, že už jste se užily docela dost a mohla bys chřipičce poděkovat a klidně ji ponechat svému osudu…
  Neboj ona dlouho sama nezůstane. Je bystrá a vytrvalá , ta si rychle najde někoho, kdo se bez ní prostě nemůže obejít. Někoho, kdo si prostě nutně potřebuje odpočinout a kdo by si bez ní dobrovolně přes den nelehl. Ale to už je jiný příběh.
  Přeji Ti brzké uzdravení a posílám nádherný slunečný pozdrav z jihu.

  Na tvé dodatkové úkoly se moc těším. Jsou pestré, zajímavé a přinášejí denně poznání a nové informace. Dnes jsi mě hodně potěšila.
  Měsíc je velice proměnlivý, možná ještě víc než žena. Je nádherný, tajemný, zářivý, a hlavně silný… ovládá vodu. Řídí příliv a odliv moří a hýbá s vodou oceánů.
  Stejnou silou ovládá nás lidi, naši pozornost i pocity. (Ostatně proč ne – vždyť naše těla tvoří zhruba ze 75 procent voda a tekutina)
  Ve své praxi jsem si mnohokrát ověřila, že hlavně úplňku je třeba věnovat pozornost a respektovat ho. Tři dny před a tři dny po má ještě velkou sílu a v té době bychom se měli vyhýbat jakýmkoli operacím i drobným zákrokům jako je například trhání zubů, odstraňování znamének a třeba jen kuřích ok. Často se i banální zákrok neuvěřitelně zkomplikuje, hodně krvácí a špatně se hojí..
  Samozřejmě s prasklým apendixem, pořezanou rukou či roztříštěnou kostí nebudete čekat, až úplněk pomine. Ale je dobré vědět, co měsíc – tedy Luna – ovlivňuje.
  A je toho opravdu hodně.
  Tak hezký večer. S láskou Libuše

Komentáře jsou uzavřeny.

© 2020 Velká výzva Kuchařky pro dceru

Tato výzva je součástí webu Kuchařka pro dceruNahoru ↑